A B C D E G H K L M N O P S T W Z Ż
Wojciech Kamieniecki

Wojciech Kamieniecki

Firma: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Stanowisko: dyrektor

Absolwent Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Doktor Nauk Ekonomicznych w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego.

Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej (Multimedia Polska S.A., Nordisk Polska Sp. z o.o., EXATEL S.A.) i fotowoltaicznej (Mielec PV S.A.). Ekspert w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz sieci ostatniej mili.

Autor szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw.

Karierę zawodową rozpoczął w sektorze biznesowym w WSK „PZL-Mielec” S.A., gdzie doprowadził do wyodrębnienia z jej struktur telekomunikacyjnej działalności operatorskiej oraz utworzenia spółki Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „Centrala” Sp. z o.o. (późniejsza: Multimedia Polska S.A. – Mielec Sp. z o.o.). Negocjator kształtów umów w zakresie sprzedaży, aktywizacji i łączenia spółek. Dyrektor Generalny największego w Europie projektu budowy regionalnej sieci szerokopasmowej (Internet dla Mazowsza). W ostatnich latach związany z Naukową Akademicką Siecią Komputerową (NASK), gdzie współtworzył i kierował m. in. projektami utworzenia Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, połączenia NASK z Instytutem Maszyn Matematycznych. Na skutek dużego rozwoju Instytut zyskał status Państwowego Instytutu Badawczego, a Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa dołączyło do Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego CSiRT działającego zgodnie z Ustawą z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz.U.2018 poz. 1560) do obrony cywilnej sfery działalności Państwa i polskiej cyberprzestrzeni.

W listopadzie 2018 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
w której pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Finansów.

Od 30 lipca 2019 r. Dyrektor NCBR.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT