A B C D E F G H J K L M N O P R S T W Z Ż
Jakub Majewski

Jakub Majewski

Firma: Fundacja ProKolej

Stanowisko: prezes zarządu

Analityk i specjalista w zakresie logistyki, planowania i rozwoju systemów transportowych, inwestycji infrastrukturalnych oraz organizacji i marketingu przewozów publicznych. Adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG).

Zawodowo związany rynkiem kolejowym od 2000 r., w pierwszym okresie jako prezes Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei i pełnomocnik Urzędów Marszałkowskich z koordynujący organizację przewozów regionalnych. Następnie członek zarządów oraz rad nadzorczych przewoźników kolejowych – w tym m.in. PKP Przewozy Regionalne, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Szybkiej Kolei Miejskiej. W latach 2009-10 prezes Kolei Mazowieckich, a 2012-14 wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. regulacji rynku kolejowego. W okresie przygotowań do mistrzostw piłkarskich UEFA EURO 2012 menedżer ds. transportu w spółce PL.2012 odpowiedzialny za transport kolejowy i inwestycje infrastrukturalne. Od 2014 Prezes Fundacji „Pro Kolej”.

Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań analitycznych, projektów badawczych, zmian legislacyjnych oraz studiów wykonalności dla przemysłu i transportu. Licencjonowany maszynista kolejowy i jednocześnie branżowy komentator prasowy i telewizyjny.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT


EEC