EEC Trends

A B C D G H J K L Ł M N O P R S T U W Z
Dawid Cycoń

Dawid Cycoń

Firma: ML System SA

Stanowisko: prezes zarządu

Pomysłodawca i współzałożyciel Spółki ML System S.A., która w czerwcu 2018r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zaś w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła rewolucję w branży fotowoltaicznej uruchamiając pierwszą na święcie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną.
Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Inicjator współpracy nauki z przemysłem, realizował projekty badawcze oraz komercyjne m.in. z Fraunhofer ISE, University of Jaen (Hiszpania), University of Graz (Austria), University of Cyprus, WITI, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Śląską, Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Rzeszowską, Instytutem Fizyki PAN, Wrocławskim Centrum Badań EIT+.
W Spółce ML System S.A. współtworzy strategię rozwoju w oparciu o transfer wyników prac badawczych do skali przemysłowej. Jest pomysłodawcą i realizatorem Fotowoltaicznego Centrum Badawczego ML System S.A. Współtworzy rynek dla produktów BIPV i Smart City. Współautor 13 patentów oraz 6 wzorów użytkowych objętych prawem ochronnym, a także publikacji z zakresu ogniw i modułów fotowoltaicznych. Laureat Wyróżnienia od Polskiej Rady Biznesu w kategorii ‘Wizja i Innowacje’. Ponadto odebrał szereg nagród za rozwój Spółki ML System S. A., m. in.: Spółka Roku z indeksu sWIG80, Giełdowa Spółka Roku 2020, Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, European Leadership Awards w kategorii Innovation of The Year. Od 2019 r. Członek Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT


EEC